Farmasi Biyografi

Farmasi Dünyasına Hoşgeldiniz

Farmasi Biyografi; Kendini ilaç üretmeye ve bilime adayan Dr. Cevdet Tuna tarafından kurulmuştur. 1950 yılında temelleri atılmış olan Farmasi markası, günümüzde Türkiye’nin en büyük doğrudan satış şirketi olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlemektedir. Kozmetik ve sağlık sektöründe Farmasi ürünleri ilklere imza atmıştır. İlklerle başlayıp ilklerden olarak üretimine devam etmektedir.

Farmasotik bilim dalı ile üretilen Farmasi ürünleri, ilaç kalitesinde kozmetik ürünlerdir. Farmasotik anlayışlar üretilen ürünler sağlıklı ve geniş ürün yelpazesine sahiptir. Marka ürünlerinin özelliği kadar insanlara sunduğu kazançlı iş fırsatı ile tanınmaktadır. Herkesin hayallerine ulaşmasını sağlayarak hayatlarına dokunmayı başaran marka üyelik sistemi ve doğrudan satış ile hizmet vermektedir. Ürünlerin geneli kadınların hayallerinden ilham alınarak üretilmektedir.

Farmasi Tarihçesi

Farmasi, insanlara kendi potansiyellerini gösterebilecekleri ve kazançlı modeli ile eşsiz iş fırsatı sunmaktadır. Günümüzde Farmasi ürünleri insanların birçok derdine ve hastalığına iyi gelmesi ile tanınmaktadır. Markanın ve ürünlerin doğuş hikayesi 1950’li yıllara dayanmaktadır. Kurucusu olan Dr. Cevdet Tuna, Almayna Goethe Enstitüsü’nde tıp eğitimi almıştır. Tıp eğitiminden sonra Türkiye’ye dönmüştür.

1950 yılında Tan Laboratuarını kurarak yüzlerce farklı formülde ilaç üretimi yaptı. Ürettiği ilaçların hammaddesini karşılayabilmek için Tan Ecza Deposunu kurmuştur. Kurduğu Tan Ecza Deposu ile 14 bine yakın eczaneye ürün tedarik ederek hizmet vermiştir. Farmasi ürünleri üretimi için Dr. Cevdet Tuna ve oğlu Hakan Tuna 1982 yılında kişisel bakım ve kozmetik dünyasına adım attılar.

Kozmetik sektöründe likit ürün üretimi yaparak varlıklarını duyurdular. İlerleyen zaman içerisinde ihracatta büyük başarılar göstermiş olan Tan Alize kozmetik ek yatırımını ekleyerek büyümeye devam etti. Dr. C.Tuna ve Farmasi markası 2003 yılında doğdu ve ihracat pazarında birinci oldu. 2010 yılında doğrudan satış sistemine geçen Farmasi, Türkiye pazarlarında ilk sıralarındaki yerini aldı.

Farmasi Ürünleri Hakkında

Dr. Cevdet Tuna’ya ait markaların bütün ürünleri ecza ve kimya dünyasını birleştiği Farmasotik bilim dalı ile Farmasi Laboratuarlarında üretilmektedir. Farmasi ürünleri en yüksek kalitede standartlarına, çevre dostu olarak ve insan sağlığını koruyacak yöntemler kullanılarak üretilmektedir. Ürünlerin, bağımsız uluslar arası firmalardan birçok sertifikası vardır. Bu sertifika markanın, formüllerinin ve ürünlerinin güvenilir ve sağlıklı oluşunun tescilidir.

Zengin ürün yelpazesine sahip olan Farmasi markasının, her zevke, ihtiyaca ve cilde uygun ürünü bulunmaktadır. Cilt bakım, makyaj, parfüm, gıda takviyesi, kişisel bakım, saç bakım adına aranılan her türlü ürüne markadan ulaşmak mümkündür. En temizlik ürünlerini Mr. Wipes markası ile üretmektedir. Ürünlerin bileşenleri doğal ürünlerden oluşmaktadır. Formülleri Dr. Cevdet Tuna’ya ait olup ürünlere ilave eklenen yeni ürünler üreten marka yelpazesini genişletmiştir.

İki bini aşkın Farmasi ürünleri, İstanbul Ömerli’de bulunan tesislerde üretilmektedir. Tesisler, 100 bin metre kare büyüklüğünde olup yıllık 500 milyon üretim kapasitesine sahiptir. Son teknolojik dijital makinelerin kullanıldığı tesislerdeki üretimlerde teknolojiye dair ve sektördeki gelişmeler yakından takip edilmektedir.

Neden Farmasi Markası

Günümüzde doğrudan satışla insanlara ulaşan çok sayıda marka vardır. İlaç, kozmetik ve ev temizlik ürünleri anlamında ise sayısız markalar bulunmaktadır. Fakat Farmasi markası bütün markalar içersinde daha fazla rağbet görmektedir ve görmeyi de hak etmektedir. Çünkü

 • Marka, 68 yıllık tecrübe ile üretim yapmaktadır. İlaç kalitesinde kozmetik ürün üretmek anlayışı ile çalışmaktadır. Kaliteli ürünler kullanarak kullanıcılarının kendini daha güzel ve mutlu hissetmesini sağlar. Ar-Ge sesteği ile son teknolojik cihazlarla üretilen ürünler bakım ve güzellik alanında önemli bir yere sahiptir.
 • Güvenilir ve net kazanç dünyasına girme imkanı sunan marka kullanarak kazanmaya imkan vermektedir. Kullanıcılar hep ihtiyaçları olan ürünleri kullanırken markanın üyelerine sunulan kampanyalar ve indirimlerle tasarruf ederek kazanmasını sağlar. Üyeler güvenerek kullandığı ürünleri tanıdıklarına ve dostlarına kullandırıp Farmasi katalog üzerinden satış yaparak para kazanmaktadır. Üyeler arkadaşları ve dostları ile ekip kurarak daha çok kazanabilirler. Birlikte kazanmak için anlatmak, takip etmek ve ekibi yönetmek gerekmektedir.
 • Yeni bir dünyaya girerek bir ailenin parçası olma şansını sunmaktadır. Yapılan seminerler ve eğitimler öğrenmeye ve daha çok güçlenmeye fırsat tanır. Seyahatler ve tatiller sunan marka üyelerinin çalışmasını, kazanmasını ve aynı zamanda eğlenmesini sağlar. Daha çok başarıl olmak için markanın göstereceği yolla çeşitli ödüller kazanılır. Ekibini doğru yönlendirerek lideri olmak ve başarı merdivenlerini çıkmak tamamen kişinin kendi elindedir.

Farmasi Kazanç Planı

Farmasi yönetmeliğini onaylayan kişi Farmasi üyeliği için önemli adımı atmış olur.  Marka tarafından gönderdiği üyelik formu ve kaydı onaylanan kişi artık Farmasi markasının girişimcisidir. Girişimci;

 • Her ay 140 TL puan girişi yapmalıdır.
 • Kampanya ayı içerisinde kendi veya grubu ile en az 500 TL puanlık alışveriş yaptığında yüzde 3 prim grubuna girer.
 • Kampanya ayı içerisinde kendi veya grubu ile en az 1500 TL puanlık alışveriş yaptığında yüzde 6 prim grubuna girer

Liderler;

 • Liderlerin 2019 Ocak ayı itibariyle prim alabilmesi için 5 katalog alması şartı vardır.
 • Kampanya ayı içerisinde kendi veya grubu ile en az 3000 TL puanlık alışveriş yaptığında yüzde 9 prim grubuna girer.
 • Kampanya ayı içerisinde kendi veya grubu ile en az 6000 TL puanlık alışveriş yaptığında yüzde 12 prim grubuna girer

Üst Liderler;

 • Üst liderlerin 2019 Ocak ayı itibariyle prim alabilmesi için 10 katalog alması şartı vardır.
 • Kampanya ayı içerisinde kendi veya grubu ile en az 10000 TL puanlık alışveriş yaptığında yüzde 15 prim grubuna girer

Yöneticiler;

 • Yöneticilerin 2019 Ocak ayı itibariyle prim alabilmesi için 25 katalog alması şartı vardır.
 • Kampanya ayı içerisinde kendi veya grubu ile en az 15000 TL puanlık alışveriş yaptığında yüzde 18 prim grubuna girer

Müdürler;

 • Kampanya ayı içerisinde kendi veya grubu ile en az 20000 TL puanlık alışveriş yaptığında yüzde 21 prim grubuna girer. Altındaki en üst seviye ile müdürlerin arasında 6000 TL’lik puan farkı olmalıdır.
 • Müdürlerin 2019 Ocak ayı itibariyle prim alabilmesi için 50 katalog alması şartı vardır

Bir yıl içerisinde üst üste veya aralıklı olarak 20 bin TL üzerinde alışveriş yapan Müdürler, beşinci aylarında Direktör olarak isimlendirilirler. Farmasi danışmanı girişimci olarak başladığı serüvenini satışlar ve başarılarla hızla ilerletmektedir.

Direktörler;

 • Bir sene içerisinde kendi veya grubuyla minimum 20000 TL puanlık alışveriş yaptığında yüzde 21 prim grubuna girerler. Alt ekibindeki en üst ile Direktör arasında en az 6000 TL puanlık fark aranır.
 • Direktörlerden 2019 Ocak ayı itibariyle 2 Aktif üyelik ve 50 katalog alım şartı istenmektedir.

Altın Müdür Direktörler;

Direkt kendine bağlı 2 adet yüzde 21 kolu bulunan ve beş kez tekrarlanması durumunda direktör, Altın direktör unvanı ile adlandırılır. Altın Müdür Direktörler;

 • Bir sene içerisinde kendi veya grubuyla minimum 20000 TL puanlık alışveriş yaptığında yüzde 21 prim grubuna girerler
 • Direk bağlı iki adet %21 kolu haricinde en üst seviyesindeki ile Altın Direktörler arasında 6000 TL puan farkı olması istenir.
 • Altın Direktörlerden 2019 Ocak ayı itibariyle 2 Aktif üyelik ve 50 katalog alım şartı aranır.
 • Altın Müdür 1 sene içerisinde 5 defa Altın Müdürlük seviyesini koruduğunda Altın Direktör olur. 12 ay boyunca 1000 TL para ödülü olmak üzere toplada 12000 TL kazanır. Unvanını kaybettiğinde ödüller yansımaz.

Platin Müdür- Direktör

1 yıl içerisinde Platin Müdür seviyesini 5 kez koruması durumunda Platin Direktör olunur. Unvanlar, Farmasi sipariş durumuna ve üyelik kazandırmaya göre elde edilir. Platin Direktörlerine 12 ay boyunca Fiat Egea kullanım şansı verilir. Araç kullanımı istemeyenlere 24 bin TL ödül verilir.

 • Kendine bağlı en az 4 adet %21 kolu bulunmalıdır.
 • En üst seviyesindeki kişi ile kendisi arasında 6000 TL puan farkı olması istenir.
 • 2019 Ocak ayı itibariyle 2 Aktif üyelik ve 75 katalog alım şartı aranır.
 • 15000 şartını yerine getiremeyen araç kullanıcılarından aylık ücret KDV dahilinde alınır.

Zümrüt Müdür –  Direktör

1 yıl içerisinde Zümrüt Müdür seviyesini 5 defa koruyanlar, beşinci ayında Zümrüt Direktör unvanına ulaşır. Zümrüt Direktörlerin Peugeot 3008 veya benzeri aracı 12ay boyunca kullanım şansı verilir. Araç kullanımı istemeyenlere 36 bin TL para ödülü verilir.

 • Bu seviyesine geldiği anda 15000 TL puan şartı aranır.
 • Kendine bağlı en az 8 adet %21 kolu bulunmalıdır. En üst seviyesindeki kişi ile kendisi arasında 6000 TL puan farkı olması istenir.
 • 2019 Ocak ayı itibariyle 2 Aktif üyelik ve 75 katalog alım şartı aranır.
 • 15 bin TL puan şartını yerine getirmeyenlerden araç kullanımı ücreti KDV dahil faturalandırılarak alınır.

Elmas Müdür- Direktör

1 yıl içerisinde 5 kez Elmas Müdür seviyesini koruyanlar Elmas Direktör unvanını alır. BMW 3 serisini 12 ay boyunca kullanma şansı verilir. Araç kullanmak istemeyenlere 48 bin para ödülü verilir.

 • Elmas Direktör seviyesine gelenlerden yandan 15 bin TL puan şartı aranır.
 • Kendine bağlı 12 adet %21 kolu bulunmalıdır.
 • En üst seviyesindeki kişi ile kendisi arasında 6000 TL puan farkı olması gerekir.
 • 2019 Ocak ayı itibariyle 2 Aktif üyelik ve 75 katalog alım şartı aranır.
 • 15 bin TL puan şartını yerine getirmeyenlerden araç kullanımı ücreti KDV dahil faturalandırılarak alınır.

Unvan sahipleri Farmasi prim sistemi şartlarına göre 1. nesil, 2.nesil, 3.nesil ve 4.nesilden farklı direktörlük primi alırlar.

Yeni Üst Unvan Koşuları

As Başkan – Müdür- Direktör

16 kol sayısına, yandan 20 bin TL puana, 2 aktif kayıda, 200 aktif katalog ve 35 puanı olması gereken As Başkanlar, 1 yıl içerisinde 5 defa seviyesini koruması durumunda As Başkan Direktörü unvanına ulaşır. 125 bin nakit ödül ve BMW 5 serisini 12 ay boyunca kullanma şansı verilir. Araç kullanmak istemeyenlere 120 bin TL, 12 aya eşit olarak bölünerek verilir. Yandan 20.000 TL puan şartı aranır.

 Başkan- Müdür- Direktör

20 kol sayısına, yandan 20 bin TL puana, 2 aktif kayıda, 200 aktif katalog ve 60 puanı olması gereken Başkanlar, 1 yıl içerisinde 5 defa Başkan Müdür seviyesini koruması durumunda Başkan Direktörü unvanına ulaşır. 250 bin nakit ödül ve BMW 7 serisini 12 ay boyunca kullanma şansı verilir. Araç kullanmak istemeyenlere 250 bin TL, 12 aya eşit olarak bölünerek verilir. Yandan 20.000 TL puan şartı aranır

Sultan – Müdür- Direktör

30 kol sayısına, yandan 20 bin TL puana, 2 aktif kayıda, 200 aktif katalog ve 125 puanı olması gereken Sultanlar, 1 yıl içerisinde 5 defa Sultan Müdür seviyesini koruması durumunda Sultan Direktör unvanına ulaşır. 500 bin nakit ödül ve Range Rower marka aracı 12 ay boyunca kullanma şansı verilir. Yandan 20.000 TL puan şartı aranır 

Sultan- Başkan ve As Başkan Unvan Puanları

 1. %21 ve Müdürler 0,5 puan
 2. Direktörler 1 puan
 3. Altın Müdürler 1,5 puan
 4. Altın Direktörler 2 puan
 5. Platin Müdürler 3 puan
 6. Platin Direktörler 4 puan
 7. Zümrüt Müdürler 6 puan
 8. Zümrüt Direktörler 8 puan
 9. Elmas Müdürler 10 puan
 10. Elmas Direktörler 12 puan kazanırlar

Prim Hesaplaması ve Ödemesi

Kişilerin primleri, kazanç planındaki seviyelerine göre hesaplanmaktadır. Prim hesaplamaları ve ödemelerinde;

 • Sipariş sırasında sahip olunan düzeye göre prim ödemeleri yapılır.
 • Kişinin alt ekibinden puan hak edebilmesi için aktiflik şartı aranmaktadır.
 • Girişimcilerin aylık faturalarını zamanında ödemesi gerekir. Günü geçmiş borcu olan girişimcinin o ayki ödemesi yapılmaz. Firmada saklı tutulup sonraki ay ödenir.
 • Prim ödemeleri her ayın 20’sinde veya hafta sonuna denk geldiğinde takip eden iş günü girişimcinin banka hesabına yatırılır.
 • Prim hesaplamaları yapılırken KDV düşülüp prim değersiz ürünlerin çıkarılması ile yapılır.
 • Ödemeler, gelir vergisi stopajı kesilerek yapılır.
 • %21 ve direktör seviyesinin üzerinde olan Girişimciler, alt grubunda kendi seviyesine ulaşan kişiden prim kazanamaz. Bunun yerine lider gelişim prim hakkı aktiftir.

Farmasi Üyesi Olmak İçin Tıkla Formu Doldur

Platin Müdür Nevin Kaya İle İletişime Geçmek İçin 0549 794 94 87